Widescreen Sport on HDTV

We have the latest big screens in all our rooms and we show all major sporting events live on Sky and BT Sports plus all freeview channels seven days a week through our state of the art High Definition widescreen TVs and projectors with hi-fidelity stereo sound.

2 x Fantastic 80 inch Widescreen TVs (Biggest in Earlsdon) in the Bar and Lounge
1 x projected big screen in the concert room
4 x 40 inch Widescreen TVs

With our TV Matrix System we are able to screen three, sometimes four channels simaultaneously, although sometimes we can't show everything that is available and opt for the most popular choice!

Join the club and never miss another game !

Placeholder image

What's Showing on our TV This Week

football

SUNDAY 16

12:00pm Aberdeen vs Celtic Scottish Premiership
12:30pm South Africa vs England Twenty20 Series
1:00pm Snooker Welsh Open
2:00pm Aston Villa vs Tottenham Hotspur Premiership
3:00pm Northampton vs Bristol Bears Gallagher Premiership Rugby
4:30pm Kilmarnock vs Hibernian Scottish Premiership
4:30pm Arsenal vs Newcastle United Premiership
6:00pm Genesis Open PGA Tour Golf
7:00pm Snooker Welsh Open
7:45pm Lazio v Inter Milan Serie A
10:30pm Match of the Day 2

cricket

MONDAY 17

8:00pm Chelsea vs Manchester United Premiership

snooker

TUESDAY 18

7:45pm Portsmouth vs Exeter EFL Trophy Semi Final
8:00pm Atletico Madrid vs Liverpool UEFA Champions League Last-16 1st Leg
8:00pm Borussia Dortmund v PSG UEFA Champions League Last-16 1st Leg

tennis

WEDNESDAY 19

7:30pm Man City v West Ham Premier League
7:45pm Newport County v Salford City EFL Trophy Semi-Final
8:00pm Tottenham Hotspur v RB Leipzig UEFA Champions League Last-16 1st Leg

darts

THURSDAY 20

5:55pm Club Brugge v Man Utd UEFA Europa League Round of 32 1st Leg
5:55pm FC Copenhagen v Celtic UEFA Europa League Round of 32 1st Leg
7:00pm Premier League Darts
7:00pm WGC-Mexico Championship
8:00pm Olympiakos v Arsenal UEFA Europa League Round of 32 1st Leg
8:00pm Rangers v SC Braga UEFA Europa League Round of 32 1st Leg
8:00pm Wolves v Espanyol UEFA Europa League Round of 32 1st Leg

sprinters

FRIDAY 21

4:00pm South Africa v Australia Twenty20 Series
7:00pm WGC-Mexico Championship
7:45pm St Mirren v Hearts Scottish Premiership
7:45pm Derby County v Fulham Championship
7:45pm England U20 vs Ireland U20 Guinness U20s Six Nations
7:45pm Wasps vs Saracens Gallagher Premiership Rugby

football

SATURDAY 22

12:30pm Brentford vs Blackburn Rovers Championship
12:30pm Chelsea vs Tottenham Hotspur Premiership
2:15pm Italy vs Scotland Guinness Six Nations
4:45pm Wales vs France Guinness Six Nations
5:00pm WGC-Mexico Championship
5:30pm Leicester City vs Manchester City Premiership
7:00pm Brad Foster vs Lucien Reid IBF Title Fights
10:30pm Match of the Day

formula one

SUNDAY 23

12:30pm South Africa v Australia Twenty20 Series 2020
12:45pm England Women vs Ireland Women Guinness Women's Six Nations
1:30pm St Johnstone vs Rangers Scottish Premiership
2:00pm Man City Women v Chelsea Women FA Women's Super League
3:00pm England vs Ireland Guinness Six Nations
4:30pm Arsenal vs Everton Premiership
6:00pm WGC-Mexico Championship
8:30pm Boston Celtics @ Los Angeles Lakers Live NBA
10:30pm Match of the Day 2